Sustainable Constructions

Yaşanan nüfus artışları yerleşim yerlerinin sınırlarını sürekli genişletmektedir. Konut alanları hızla çoğalmakta ve inşaat sayısı giderek artmaktadır.

Yaşanan depremlerle oluşan kayıplar, kentsel planlamaların güncellenmesi ve eski yapıların yeni ve dayanıklı tekniklerle yeniden üretilmesi gerekliliğini doğurmuştur.

Bununla birlikte, günümüzde çevreye zararı en çok olan sektörlerden biri olan inşaat sektörü dikkatleri üzerine çekmektedir. Sürdürülebilir üretimin temelini oluşturan doğal kaynakların korunması ve atıkların oluşumunun en aza indirilmesi konusunda yapılan uygulamalar, inşaat sektöründe de çalışılmaya başlanmıştır.

Artan ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan yenilikçi üretim anlayışı ve gelişen teknoloji ile birlikte, daha nitelikli malzemelerin üretilme imkânı doğmuş ve birçok sektörde malzeme ve teknik üzerine AR-GE çalışmaları yapılmıştır.

Bu araştırmalar sonucunda dayanımı yüksek, uzun ömürlü ve daha işlevsel malzemelerin üretilme imkânı bulunmuş ve işlevsel tekniklerle geliştirilmiştir.

Ahşap malzemelerin özel tekniklerle birleştirilmesi, dayanıklılık ve su geçirmezlik gibi özellikler kazandırılması ile oluşturulan malzemeler özellikle kalıp sistemlerinde kullanılarak hızlı, dayanıklı, estetik ve tasarruflu çözümler oluşturulmuştur.

Monka ürünlerini sürdürülebilir ve çevre dostu yapılar oluşturmak için güvenle kullanabilirsiniz.